ЗНО – 2022

Наказом Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року №498 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести  щонайбільше з п’яти навчальних предметів

Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів:

Якщо учасник  / учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він / вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість складання додаткових навчальних предметів відрізнятиметься залежно від того, чи є у сертифікаційних роботах завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю, адже такі завдання перевіряють екзаменатори, чию працю потрібно оплатити. Так, у 2022 році, щоб додатково скласти одну з іноземних мов (англійську, німецьку, іспанську або французьку) потрібно буде сплатити 789 грн, вартість складання інших навчальних предметів (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) становитиме 354 грн.

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти  для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
  • математика (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));
  • історія України (субтест “Історія України 1914 р. – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, 2022 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2022 років.

ПУТІВНИК УЧАСНИКА ЗНО
Путівник учасника ЗНО – це справжній довідник, який дасть відповідь на будь-яке запитання, що може виникнути до, під час або після тестування.  У ньому зібрано всю потрібну інформацію, яка для зручності так і згрупована – за форматом «запитання ‒ відповіді». Для того щоб полегшити пошук потрібної сторінки на сайті, текст у путівнику залінкований. А для поціновувачів різноманітних гаджетів є QR-коди. Тож ви легко зорієнтуєтеся в часі та інформаційному просторі.

 

Переглянути путівник  форматі PDF.

Рекомендуємо також ознайомитися з матеріалами розділу «Підготовка. ЗНО-2022», тут подано докладний опис усіх предметів ЗНО:

  • за якою програмою потрібно готуватися;
  • зі скількох тестових завдань складається сертифікаційна робота;
  • скільки часу відведено на тест;
  • як оцінюють різні типи завдань.

Для тренування доречно використовувати тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де їх згруповано за предметами й роками. Виконання завдань сертифікаційних робіт попередніх років не тільки дає змогу діагностувати рівень набутих компетентностей, а й повправлятися у виконанні різних типів тестових завдань, допоможе виробити власну стратегію ефективної роботи під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Для засвоєння і закріплення окремих тем стануть у пригоді короткі тематичні онлайн-тести, розміщені на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Не варто залишати поза увагою і відеоматеріали, розміщені на YouTube-каналі Українського центру. З них ви дізнаєтеся, які обов’язкові предмети ДПА, як зареєструватися для участі в ЗНО і в які терміни, на що варто звернути увагу під час реєстрації кожній категорії учасників, як відбувається ЗНО, отримаєте поради експертів щодо особливостей виконання завдань сертифікаційних робіт.

ЗНО-2022: ви запитуєте — ми відповідаємо

Як зареєструватися для участі в ЗНО-2022

Підготовка до ЗНО-2022: українська мова і література

Підготовка до ЗНО-2022: історія України

Підготовка до ЗНО-2022: англійська мова

Підготовка до ЗНО-2022: німецька мова

Підготовка до ЗНО-2022: французька мова

Підготовка до ЗНО-2022: іспанська мова

Підготовка до ЗНО-2022: математика

Підготовка до ЗНО-2022: біологія

Підготовка до ЗНО-2022: географія

Підготовка до ЗНО-2022: фізика

Підготовка до ЗНО-2022: хімія

 

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

Наказ Міністерства освіти і науки України №1232 від 08.10.2020 «Деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики»

Наказ Міністерства освіти і науки України № 85 від 03.02.2015 «Про затвердження Порядку використання приміщень закладів освіти для проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»

Наказ УЦОЯО № 171 від 16 жовтня 2020 року «Про затвердження Загальних характеристик сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року»

Наказ УЦОЯО № 163 від 08 жовтня 2020 року «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році»

Наказ УЦОЯО № 170 від 15.10.2020 року «Про затвердження Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року»

Наказ Міністерства освіти і науки України № 1274 від 15 жовтня 2020 року «Про затвердження Умов прийому на навчання для здобуття вищоїосвіти в 2021 році»

Наказ Міністерства освіти і науки України від 30.09.2020 року № 1210 «Про підготовку до проведення у 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»

Наказ Міністерства освіти і науки України від 11.12.2015 року № 1277 «Про затвердження Положення про пробне зовнішнє незалежне оцінювання»

Наказ Міністерства освіти і науки України від 09.07.2019 року №945 «Деякі питання проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»

Наказ Міністерства освіти і науки України від 04 грудня 2019 року №1513 «Про затвердження програми зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики»;

Наказ Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»;

Наказ Міністерства освіти і науки України від 20 грудня 2018 року №1426 «Про затвердження програми зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з біології, здобутих на основі повної загальної середньої освіти».

Наказ МОН України від 10.01.2017 №25 “Деякі питання нормативного забезпечення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти”

Наказ МОНУ МОЗУ від 29.08.2016 №1027/900 “Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність”

Наказ МОНУ МОЗУ від 01.02.2013 року № 72/78″Про затвердження Інструкції про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів за станом здоров’я